Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas avas täna Riigikogu hoones parlamendi lugemissaalis Riigikogu maaelukomisjoni ja Eesti rahvastikutaaste regionaalprogrammi ERARE eestvedajate koostöös ERARE programmi tutvustava näituse. Riigikogu aseesimees tunnustas ERARE programmi autoreid tehtud töö eest, aga ka maaelukomisjoni, kes on programmi omapoolse kaasaaitamisega toetanud. „Maaelu säilimine ja hoidmine on Eesti riigi säilimise küsimus,” ütles Ratas lisades, et olles külastanud ligi 160 omavalitsust üle Eesti, on ta oma tõekspidamisi tublisti korrigeerinud.

Maaelukomisjoni esimees Kalev Kotkas selgitas, et näitus on loogiline jätk kahele Riigikogus toimunud ERARE seminarile. „ERARE programm on sündinud siirast murest Eesti rahva tuleviku pärast,” tõdes Kotkas.
 
ERARE programmi üks autoreid Jaak Uibu andis ülevaate ERARE tekkeloost, arengust ning ootustest. Uibu sõnul sai rahvastikutaaste mõte alguse 10 aastat tagasi ideekavandist „Roheline kodu”. ERARE valmis 2004. aastal. Uibu: „ERARE ühendab traditsioonilise elulaadi Eesti infoühiskonna hüvedega. Me ei taha arengupeetust, aga rõhutame teatud väärtuste kooshoidmist. Need on perekond, töö, loodus ja kodu.” Autorite nägemuses on ERARE noore pere, riigi ja omavalitsuse koostööprogramm. Samas nenditakse, et seni on kõige vähem koostööd teinud riik. Uibu selgitas, et ERARE ei taha kurnata riigieelarvet, küll aga arvatakse, et pilootprojektide väljatöötamine ja käivitamine on täna jõukohased. ERARE on rändeprogramm aitamaks inimesi linnast taas maale asuda. „ERARE kaudu loodetakse elustada väljasurevaid külasid. ERARE püüab maalist ja linlikku elulaadi tasakaalustada. Programm aitab tagada Eesti jätkusuutlikkust, mistõttu oodatakse poliitikutelt riigimehelikke otsuseid,” ütles Uibu.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Margit Liivoja, pressisekretär tel 631 6353
 
Lisainformatsioon: Jaak Uibu tel 5 294 495
Tagasiside