Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu hoones on avatud näitus „ Puit – homse elukeskkonna võti“, mille on koostanud Eesti Metsa-ja Puidutööstuse Liit. 

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ütles, et Eesti on metsariik ning puitehitised ülioluline osa meie kultuuripärandist. „Puitarhitektuuri taasavastamine ja arendamine muudab meie elukeskkonna looduslähedasemaks ning elavdab metsa- ja puidutööstust,“ selgitas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. „Riigikogus avatud fotonäitus annab hea visuaalse ülevaate puidu kui ehitusmaterjali laialdastest kasutusvõimalustest. Tänapäeva puitehitised ei ole ainult väiksed eramajad, vaid ka innovaatilised ning ökonoomsed korterelamud ja ühiskondlikud hooned,“ lisas ta. 

Lossi lõunatiiva III korruse näitusesaalis ülespandud installatsioon annab ülevaate Eesti viimaste aastate parimateks tunnistatud puitehitistest Näitus jääb avatuks kuni 4. aprillini. 

Riigikogu konverentsisaalis toimub täna ka keskkonnakomisjoni ja Eesti Metsa-ja Puidutööstuse Liidu korraldusel teemakohane seminar, kus esinevad keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, erialaliidu, arhitektide ja panganduse esindajad. Seminari ettekannetes käsitletakse, miks just metsa- ja puidutööstuse valdkond on Eesti jaoks võtmetähtsusega. Keskkonnakomisjoni esimehe Erki Noole sõnul on meil väärtuslik ja taastuv loodusvara mets ja arenenud puidutööstus. „Oleks loogiline see ressurss loovalt ühendada nii tehnoloogia arengu kui ka kultuuritraditsioonide, arhitektuuri ja disainiga ning ehitada meie majandus ja Eesti lugu üles sellele,“ selgitas Nool. 

Seminarist on veebiülekanne

Riigikogu pressiteenistus 

Tagasiside