Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt avab homsel 21. rahvusvahelisel puuetega inimeste päeval kell 13 ühisnäituse „Kunst ühendab“, kus on esitatud vaimse tervise päevakeskuse Viljandimaa Singel psüühilisest erivajadusest tingitud puudega inimeste looming. 

“Jean-Jacques Rousseau on öelnud: “Tõelise õnne allikas asub meis eneses ja inimeste võimuses pole teha õnnetuks seda, kes ise tahab olla õnnelik!” Homme avatava näituse tööd on loodud õnnelike inimeste poolt! Loodud mitte vaid oma rõõmuks, vaid ka selleks, et teistele rõõmu ja vaatamisilu pakkuda!” ütles Helmen Kütt näituse avamise eelpäeval. 

Vaatajatel on näitusel hea võimalus mõista seda, mis toimub nende inimeste sisemaailmas. See annab võimaluse õppida  märkamise, mõistmise ja aitamise kunsti. 

Näituse korraldaja Vaimse Tervise Päevakeskuse hinnangul on kõige tähtsam, et kunstimaailm on tööde autorite elu oluline osa ja jätk. See aitab parandada nende eneseteadvust, eneseväärikust, loomingulist mõtlemist. Samuti annab lootust ja usku, et väljapääsutee on olemas. 

Tänavu 15. tegutsemisaastat tähistav Viljandis tegutsev mittetulundusühing pakub erihoolekandeteenust täiskasvanud psüühilise erivajadusega inimestele, kes vajavad igapäevaeluga toimetulekuks juhendamist ja toetust. See on vajalik, et saavutada oma igapäevastes toimingutes hea elukvaliteet ja maksimaalne iseseisvus. 

Päevakeskuse eestvedamisel on teoks saanud rida kohalikke ja üleriigilisi nii  isiku kui ka ühisnäitusi.. Keskus on algatanud ka rahvusvahelise ühisnäituse, kuhu on kaasatud peale Eesti päevakeskuste ja hooldekodude ka Peterburi ning Moskva psühhiaatriahaiglate kunstistuudiod. 

Ühisnäitused on muutunud traditsiooniks nii Moskvas, Peterburis kui ka Eestis. Eksponeeritud on töid ligi kahesajalt vaimse tervise probleemidega autorilt. 

Näitus on vaatamiseks Toompea lossi III korruse kunstisaalis.

Tagasiside