Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas oma kõnes UNICEF Eesti Sinilinnu tänavuse aastapreemia laureaate pidulikul tseremoonial Toompea lossi Valges saalis. 

Ergma avaldas heameelt, et saab osaleda Sinilindude üleandmise tseremoonial ja ammutada rõõmu sellest rõõmust, mida laureaadid on lastele toonud. „Suure südamega inimesi on palju enam kui täna siin saalis ja mõttes saame neid kõiki tänada,“ märkis Ergma. Ta toonitas, et tänaste autasustavate hulgas on taas väljapaistvalt tublid inimesed, kelle tegevus toetab lapsi, nende tervist, arengut, toimetulekut ja hariduse omandamist – aga laiemalt ka kodanikuühiskonna arengut, mille tegemistes osaleme kõik vähemal või suuremal määral. 

Ergma viitas viimasel ajal meedias valjult kõlanud nootidele, et Eesti demokraatiaga polevat justkui kõik korras. Ta leidis, et Eesti üle 20 aasta ehitatud demokraatlik riigi valtsemissüsteem saab kindlasti edasi areneda, kuid selle tõsist ja pöördumatut haigestumist ei ole meil siiski põhjust välja kuulutada. 

Ergma tõi esile ühe tänase auhinna nominendi tegevuse: „Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu juhataja Urmo Kübar on pikka aega tegelenud vabakonna edendamisega. Mulle on väga sümpaatne Urmo sõnum, et kodanikuühiskonnas peaks erimeelsuste korral peale jääma tugevam argument, mitte tugevama argument. Urmo on meie kõigi tähelepanu juhtinud tõsiasjale, et kui probleemide lahendamise ja väärtuste eest seismise vahendiks valitakse vägivald, olgu siis füüsiline või küberrünnak, on kannatajateks ümbritsevad inimesed.“ Ergma sõnul peaksime sellest aga kindlasti hoiduma. Meie kõigi eesmärk on, et Eesti oleks parim paik maailmas – kodu, kus on kindel ja turvaline, kus iga pereliige on hoitud ja armastatud, rõhutas Ergma. 

ÜRO Lastefondi UNICEF Eesti rahvuskomitee president Elle Kull märkis, et tänavuste laureaatide hulgast oli raske teha valikut, sest pretendente oli terve rida. Tänavused laureaadid on Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusosakond, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu juhataja Urmo Kübar, Loo Kooli huvijuht ja Jõelähtme Lastekaitse Seltsi kauaaegne juht ning lastekaitse edendaja Rozeta Meos, üle 35 aasta Tartus laste arendamisega tegelenud Ana Kontor, Lääne päästekeskuse Pärnu komando kutseline tuletõrjuja ja lastele kaks raamatut kirjutanud Antti Lääts, Konguta kooli õpetaja Margit Ott, Põlva linna haridus-, kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Janika Usin, Viljandisse tantsu- ja moekooli rajanud Hurma Kinnas-Naarits, Eesti suurima noorte- ja lastefilmide festivali Just Film vedaja Mikk Granström ja Lions Eesti Pärnu piirkond. 

UNICEF-i hõbedase tänumedali laureaadid on muusikapedagoog, dirigent ja kooli huvijuht Anne Kruuse, aktiivne noor ema Evelyn Mikomägi ja 15 aastat UNICEF-i vabatahtlikuna tegutsenud Pille Valdek. 

Sinilinnu aastapreemia on mitterahaline tunnustusena eeskätt laste heaks tehtu eest. See on UNICEFi tänu nendele inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks andnud oma parima, olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd. Aastapreemia kandidaate saavad esitada nii asutuste, organisatsioonide esindajad kui ka eraisikud. 

Fotod tseremoonialt on internetis siin: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Riigikogu/UNICEF/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside