Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avaldas Riigikogu Valges saalis toimuval tseremoonial heameelt, et igal aastal leiduvad uued UNICEFi preemiat väärivad kandidaadid. „Nad kõik on erinevad, kuid neid ühendab üks kaunis omadus – nad armastavad lapsi,“ toonitas ta. 

Ergma märkis, et täna on Riigikogu istungisaali oma koosolekut pidama tulnud ka 101 last - noortefoorumile, mille arutlusteemaks on väärtuskasvatus. Ta selgitas, et meie laste ja noorte jaoks on maailm valla ning kõiksuguseid võimalusi, avastusi ja ahvatlusi on varasemast tunduvalt enam. Seepärast on hea aidata lastel kodust, lasteaiast, koolist kaasa saada teadmised ja hoiakud, mis aitaksid ettetulevad rasked valikud kergeks muuta ja oma rada leida, toonitas Ergma.
 
„Tean, et tänaste Sinilinnu preemia laureaatideks on inimesed, kes olles ausad, hoolivad, lugupidavad, targad ja vastutustundlikud on eeskujuks ja abiks paljudele väikestele maailmakodanikele nende väärtuste kujunemisel. Veelgi enam – nad on avardanud paljude võimalusi hakkama saada, nad on toonud nii paljudele rõõmu,“ ütles Riigikogu esimees.
 
Ergma avaldas tänu UNICEFi Eesti Rahvuskomiteele, kes tunnustab inimesi, kes aitavad kaasa laste turvalisele ja tervele arengule.
 
Tänavused laureaadid on Olivia Saar, Aleksei Turovski, Narva teater „Ilmarine“, Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon, Eesti Gaidide Liit, Viking Line ning Eesti Nuku- ja Noorsooteater.
 

Fotod tseremoonialt on siin:

 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside