Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

15 Riigikogu liiget asutasid täna soome-ugri toetusrühma.

Toetusrühma esimeheks valiti Mihhail Lotman ja aseesimeesteks Katrin Saks ning Mart Nutt.

Toetusrühma aseesimehe Mart Nuti sõnul on soome-ugri toetusrühm tegutsenud kõikides taasiseseisvumise järgsetes Riigikogu koosseisudes ning seega jätkab täna asutatud rühm senist järjepidevust.

”Eesti on soome-ugri rahvaid esindav riik ja soomeugrilaste käekäik on meile oluline,” põhjendas Nutt toetusrühma loomist. ”Nende toetamine on meie moraalne kohustus.”

Nuti kinnitusel ei ole toetusrühma loomise eesmärk poliitiline, vaid on suunatud kultuurialaste kontaktide hoidmisele ning soome-ugri rahvaste hariduse ja kultuuri edendamisele.

”Üks valdkond, milles Eesti on küllaltki tugevalt osalenud, on idapoolsete soome-ugri noorte õppimisvõimaluste parandamine ja laiendamine Eesti kõrgkoolides,” selgitas Nutt.

Nutt ei välistanud, et toetusrühma liikmed võiksid osaleda vaatlejana soome-ugri autonoomsete piirkondade võimuorganite valimistel.

Täna asutatud saadikurühma kuuluvad lisaks Lotmanile, Saksale ja Nutile ka Toomas Alatalu, Enn Eesmaa, Siim Kiisler, Signe Kivi, Andres Kork, Urmo Kööbi, Jarno Laur, Tiit Matsulevitš, Marko Mihkelson, Urmas Reinsalu, Siiri Sisask ja Aivar Õun.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside