Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kosmoseuuringute toetusrühm pidas täna oma esimese koosoleku, kus kuulati ära Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esindajate ettekanded Eesti võimalustest kosmosevaldkonnas. EAS on kaardistanud kosmosetehnoloogia maapealsete rakenduste kasutamise ja arendamise ning tulevikuperspektiivid Eestis.  

Ettekande Eesti kosmosevaldkonna hetkeseisust tegi Madis Võõras, Eesti kosmosestrateegiast  Alar Kolk, avaliku sektori kaardistamise tulemustest Tõnis Eerme ja tudengisatelliidist EstCube-1 Silver Lätt.
 
EAS valmistab koostöös Eesti kosmosesektori ettevõtetega ette maapealsete rakenduste kasutamise ja edasise juurutamise strateegiat, mille põhjal oleks võimalik riigi tasandil välja töötada Eesti kosmosepoliitika arengukava.
 
Riigikogu kosmoseuuringute töörühm moodustati tänavu 12. jaanuaril ja seda juhib Riigikogu esimees Ene Ergma. Kosmoseuuringute toetusrühma eesmärgiks on toetada Eesti ettevõtete tegevust kosmoseprogrammides nii Euroopa Kosmoseagentuuris kui ka Euroopa Liidu raamprogrammides.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside