Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Noorteühing Avatud Vabariik korraldas kodanikupäeva puhul Riigikogu Valges saalis foorumi teemal "Eesti-Venemaa vahelised suhted Euroopa Liidu naabruspoliitika kontekstis."

Üles astusid Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo, Riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni esimees Andres Herkel ja Jaan Tõnissoni Instituudi Kodanikuhariduse keskuse juht Sulev Valdma.

Kõneldes koostööst ja partnerlusest kahe riigi vahel rõhutas Mihkelson, et see saab põhineda ainult heanaaberlikel suhetel. ”Vaatamata sellele, milline on rahvusvaheline olukord ning Venemaa surve Balti maadele, loodab Eesti heanaaberlikele suhetele Venemaaga,” ütles Mihkelson.

Kodanikupäev on pühendatud Eesti kodanikule, tema õigustele ja kohustustele. Päeva eesmärgiks on teadvustada kodanikustaatust ja ühtlasi tõsta kodanikuuhkust. Kodanikupäeval tähistatakse esimese kodakondsusseaduse vastuvõtmist 26. novembril 1918 Maanõukogu poolt. Avatud Vabariik kutsub juba kolmandat korda noori kodanike sel päeval Valgesse saali, kus Maanõukogu 86 aastat tagasi oma istungeid pidas.

Foorumi toetasid Balti-Ameerika Partnerlusprogramm ja Riigikogu Kantselei.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside