Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigieelarve kontrolli komisjon peab täna avaliku istungi, kus on arutelu all riigikontrolli auditiaruanne, mis puudutab annetuste või õppetoetuste nime all lastevanemetelt raha kogumist üldhariduskooli õppekava täitmiseks.

Riigikontrolli hinnangul on kümnest auditeeritud Tallinna ja Tartu koolist kaheksas arvestatud õppeprogrammi elluviimisel rohkemal või vähemal määral lastevanemate kaasrahastamisega, mis pole kooskõlas põhimõttega, et omavalitsuse üldhariduskoolis peab saama õppida õppemaksuta ja kool ei tohi vanematelt kaasrahastamist eeldada.

Riigikontroll rõhutas, et õppekava täitmiseks lastevanamatelt kaasrahastuse küsimine on seadusega otsesõnu keelatud.

Kell 13 algaval avalikul istungil osalevad haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ja asekantsler Mart Laidmets. Kutsutud on ka Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula ja Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave.

Koole esindavad istungil Tallinna Reaalkooli direktor Ene Saar ja sama kooli hoolekogu esindaja Madis Päts ning Tartu Miina Härma Gümnaasiumi direktor Ene Tannberg.

Riigikontrolli auditiaruannet, mis käsitleb üldhariduskoolide finantseerimisest lastevanemate rahast, tutvustavad kohaliku omavalitsuse auditi osakonna peakontrolör Airi Mikli, sama osakonna auditijuht Tambet Drell ja audiitor Ines Vali. Osaleb kommunikatsiooniteenistuse juhataja Toomas Mattson.

Istungit on võimalik jälgida reaalajas Riigikogu kodulehel.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside