Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Vabariigi juubeliaasta tähistamise raames soovib Riigikogu rohkem pöörata tähelepanu ka maapiirkondadele ja sellega seoses alustati täna ürituste sarjaga „Maakonnapäevad Riigikogus”.

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland avas täna parlamendis Võrumaa kuu. Avaüritusel esines sõnavõtuga Võru maavanem Ülo Tulik, kes andis Riigikogu liikmeile edasi võrumaalaste sõnumi: „Meil Võrumaal elab palju toredaid inimesi, kes ei lepi sellega, et külapoed asenduvad internetikaubamajadega ja postkontorid asendatakse postibussidega. Tahame rahvaesindajatega rääkida kui võrdne võrdsega”. Esimene võimalus Riigikogu liikmetega ühise laua taha istuda, tekib juba kolmapäeval, 5. detsembril, kui Võrumaa omavalitsusjuhid kohtuvad Toompeal Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Riigikogu Kagu-Eesti saadikurühmaga.

Võrumaa kuu avamist ilmestas Riigikogu vestibüülis Võrumaa valdade ning Võru linna käsitöömeistrite ja laste tööde väljapanek. Kuni 6. detsembrini saab Riigikogu hoones uudistada kudumeid, puidust käsitöötooteid, siidi- ja klaasimaali, kaltsuvaipu, villaseid ja lapitekke, patju, linaseid tooteid, laastukorve, heegelpitsi, masintikandeid, keraamikat, pehmeid mänguasju, hoidiseid ja palju muud.

Käsitöönäituse korraldajaile ütlesid tänusõnu nii Võrumaa Omavalitsuste Liidu esimees Tiit Tõnts  kui ka Rõuge vallavanem Tiit Toots, aga ka kohaletulnud Riigikogu liikmed. Omanäoline näitus saab Rõuge Vallavalitsuse eestvedamisel teoks juba seitsmendat korda.

Seoses Võrumaale pühendatud kuuga on kavas veel rida ettevõtmisi.

7. detsemberRiigikogu teabepäev Võrus, millest võtavad osa Riigikogu esimees Ene Ergma  ja Riigikogu liikmed Ester Tuiksoo, Inara Luigas, Kalvi Kõva, Marek Strandberg, Ivi Eenmaa ja Erki Nool. Teabepäeval osalevad Võrumaa organisatsioonide ja mittetulundusühingute esindajad, teemaks on Võrumaa tuleviku ideed.

12. detsember – Võru Muusikakooli rahvamuusikute kontsert Toompea lossi Valges saalis. Võrumaa haridustöötajad kohtuvad kultuurikomisjoni liikmetega. 

13. detsember – kell 13.00 ajaloohuviliste võrokeste ekskursioon Toompeale, kohtumine ajaloolasest Riigikogu liikme Lauri Vahtrega, kes   räägib võrokeste osast Riigikogudes.

17. detsember – Riigikogu majandus- ja maaelukomisjoni liikmetele tutvustatakse Võrumaal 4. detsembril toimunud konverentsi „ Elu võimalikkusest maal” tulemusi.

18. detsember – Kagu-Eesti saadik, mille eest Sa Riigikogus seisad? Kagu- Eesti saadikute ümarlaud, antakse ülevaade omavalitsuste ja mittetulundussektori projektidest, mis on pooleli või vajavad käivitamist.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside