Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm avasid täna Riigikogus Lääne-Viru maakonna kuu. Avamisel osalenud Riigikogu liikmed ja Lääne-Viru maavalitsuse ja Omavalitsusliidu esindajad laulsid Viru laulikute eestvedamisel ühiselt viru regilaulu, mis on Lääne-Virumaa kingitus Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks. Külalised korraldasid Riigikogu liikmetele ka maakonnateemalise viktoriini. SA Virumaa Muuseumid juhataja Ants Leemets tutvustas Riigikogu hoone vestibüülis interaktiivset ekspositsiooni Eesti Vabadussõjast. Sõnavõttude sekka mängis roo- ja lõõtspillilugusid Ervin Lember Viru-Nigulast.

Toompea lossi lõunatiiva III korrusel avati RMK Sagadi metsamuuseumi metsateemaline näitus „90 aastat metsandust Eesti Vabariigis“.
Novembri jooksul toimuvad maakonna esindajate ja Riigikogu liikmete kohtumised nii Lääne-Virumaal kui Riigikogus. Kavas on arutelud rahandus-, majandus-, keskkonna- ja maaelukomisjonis, kus käsitletakse ühistranspordi, omavalitsuste funktsioonide ja nende rahastamise ning maa munitsipaliseerimisega seotud küsimusi.
24. novembril toimub Riigikogu teabepäev Lääne-Virumaal Vasta mõisas, kus moderaator Ene Ergma eestvedamisel arutletakse Lääne-Virumaa arenguid takistavate probleemide üle.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside