Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

55 poolthäälega (39 vastu) võeti vastu valitsuse algatatud 2010. aasta riigieelarve seadus (587 SE). Tuleva aasta eelarve tulude maht on 84,5 miljardit ja kulude maht 89,7 miljardit krooni.

Kolmanda lugemise käigus eraldas rahanduskomisjon päästetöötajatele palkadeks 15 miljonit krooni, põllumajanduse otsetoetuste suurendamiseks 20 miljonit krooni, kohalikele omavalitsustele täiendavalt 40 miljonit krooni, millele lisandub käesolevast aastast ülekantavad 50 miljonit krooni. Teravilja sekkumiskokkuostuks eraldati 175,4 miljonit krooni. Erinevad kultuuriprojektid saavad 19 miljonit krooni, mille hulgas on ka Eesti Olümpiakomiteele eraldatud toetus. Kodanikualgatuse projektid saavad 20 miljonit krooni. Rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas märkis muudatusettepanekuid tutvustades, et arvesse võeti ka rida opositsiooni esitatud ettepanekuid. Tuleva aasta eelarvepositsioon paranes kolmanda lugemise käigus kokku ligi 410 miljoni krooni võrra.
 
Eelarve defitsiit on alla 3% SKP-st, et Eestil oleks võimalik täita eurole ülemineku kriteeriumid ja võtta euro kasutusele 2011. aasta jaanuaris. Eesti majanduse konkurentsivõime tagamiseks pikemas perspektiivis suurendati kulusid haridusele, kasvasid investeeringud teadus- ja arendustegevusse ning innovatsiooni. Majanduse elavdamiseks on tuleva aasta eelarves kasvatatud investeeringute mahtu enam kui 14% võrra.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside