Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Seoses läheneva kodanikupäevaga lasti täna käiku uuenenud Riigikogu veebileht. Uue kodulehekülje põhieesmärgiks on parandada teabevahetust parlamendi ja avalikkuse vahel, et hõlbustada inimeste kursisolemist seadusandja tegevusega.

Veebilehe avamise puhul rõhutas Riigikogu esimees Ene Ergma, et on oluline anda ammendavat ja objektiivset informatsiooni Riigikogu tegevuse kohta. ”Selleks tuleb pidevalt täiustada ja lihtsustada informatsiooni kättesaamise võimalusi,” sõnas Ergma.

Veebilehe uuendamise kaudu on lihtsustatud vajaliku informatsioonini jõudmise teekonda. Nüüd on enamkasutatavad rubriigid üheainsa kliki kaugusel. Teabe leidmist lihtsustab ka uus laiapõhjaline otsingusüsteem.

Rubriik “Nädal Riigikogus” annab ülevaate Riigikogu töönädala päevakorrast, üritustest ja välislähetustest. Avades alajaotuse “Tänane eelinfo” näeb iga päeva eelinfot eraldi. Selles pööratakse tähelepanu olulisematele Riigikogu istungil menetletavatele eelnõudele, antakse ülevaade komisjoni istungi päevakorrast, tähtsamatest kohtumistest, üritustest ja välislähetustest. Rubriik “Istungipäeva kokkuvõtte” annab ülevaate täiskogu istungil toimunust.

Huvilistel on veebilehe kaudu võimalik tellida Riigikogu töö ülevaateid oma e-posti.

Uudiseks on see, et avalehel saavad oma pressiteateid avaldada ka fraktsioonid. Oma kodulehekülg on Riigikogu esimehel aadressil: www.spiiker.ee

Riigikogu veebilehe päisel on kujutatud parlamendihoone ust. Virtuaalne uks Riigikogusse on alati avatud ja ootab oma külastajaid!

Riigikogu pressitalitus

Gunnar Paal, 6316351

Tagasiside