Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Kolmapäevasel Riigikogu väliskomisjoni istungil said komisjoni liikmed ülevaate Eesti seisukohtadest eelseisvate Euroopa Liidu (EL) kaitseministrite ja välisministrite mitteametlikeks kohtumisteks, põhiliseks aruteluteemaks kujunes Süüria konflikt.

„Olukord seoses Süüria konfliktiga on väga tõsine. Keemiarelva kasutamine on inimsusevastane sõjakuritegu, mis ei tohi jääda rahvusvahelise kogukonna reaktsioonita,“  ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. Samuti rõhutas Mihkelson, et Eesti toetab kõiki rahvusvahelisi jõupingutusi keemiarelva leviku piiramiseks ning poliitilise lahenduse leidmiseks Süüria kodusõjas.

Mihkelsoni sõnul on Riigikogu väliskomisjon Süüria küsimuses kaasatud läbi tiheda infovahetuse ministrite ja eri Eesti ametkondadega ning teema leiab komisjonis käsitlust nii järgmisel nädalal kui tõenäoliselt ka edaspidi.

Arutelus osalesid nii kaitseminister Urmas Reinsalu, kes andis väliskomisjonile edasi Eesti seisukohad 5.-6. septembril Vilniuses toimuval mitteametlikeks EL-i kaitseministrite kohtumiseks, kui ka välisminister Urmas Paet, kes andis edasi Eesti seisukohad mitteametlikeks EL-i välisministrite kohtumiseks 6.-7. septembril Vilniuses.

Olukorrast Süüria konfliktiga seoses andis väliskomisjonile ülevaate Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse vanemteadur Erik Männik.

Riigikogu pressiteenistus
4. september 2013

 

Tagasiside