Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjonil olid kohtumised ÜRO-s.

Riigikogu väliskomisjon lõpetas Ameerika Ühendriikide visiidi kohtumistega Ühinenud Rahvaste Organisatsioonis, kus peateemaks käimasolev ÜRO reform.

ÜRO Peaassamblee presidendi kohusetäitja, Ghana suursaadik Nana Effah-Apenteng andis kohtumisel väliskomisjoni liikmetega ülevaate reformi erinevatest valdkondadest ning tutvustas reformi hetkeseisu. Praegune ÜRO reformi arutelu põhineb ÜRO peasekretäri Kofi Annani raportil, mis sisaldab omavahel seotud arengu, julgeoleku ja inimõiguste teemalisi ettepanekuid.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa kinnitas, et Eesti toetab ÜRO muutmist senisest tõhusamaks ja läbipaistvamaks, et globaalsete väljakutsetega paremini toime tulla. ”Väikeriigid on ÜROs enamuses, see annab suurema võimaluse kujundada ÜROd oma tahtmise järgi,” lisas Enn Eesmaa.

ÜRO asepeasekretär Louise Frechette tõdes, et ootused ÜRO reformi osas on suured, kuid see saab teostuda vaid avaliku arvamuse toel. Ta lisas, et väga oluline on jõuda kokkuleppele septembris toimuvaks ÜRO Peaassamblee raames toimuvaks tippkohtumiseks.

Väliskomisjoni delegatsioon kohtus samuti ÜRO rahuvalveoperatsioonide osakonna Aasia ja Lähis-Ida üksuse juhi Lisa Buttenheimi, ÜRO Humanitaarasjade koordinatsioonibüroo esindajate ning mitmete riikide suursaadikutega ÜRO juures.

Väliskomisjon visiit Ameerika Ühendriikidesse lõppes kohtumisega Eesti-Ameerika Ühendriikide Kaubanduskoja presidendi Krista Altok Tassaga.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni kuulusid komisjoni esimees Enn Eesmaa, liikmed Toomas Alatalu, Andres Herkel ja Ela Tomson.

Riigikogu pressitalitus Info:
Birgit Keerd-Leppik
väliskomisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja
Tel. 53334615

Tagasiside