Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumistel kõneldi NATO kaitsestrateegiast ja selle arengust, samuti liikmesriigi rollist NATOs.

Täna, 27. novembril kohtusid Brüsselis visiidil viibivad Riigikogu väliskomisjoni liikmed NATO asepeasekretäri Günther Altenburgi, NATO kaitseplaneerimisdivisjoni juhataja John Colstoni ning NATO pressiesindaja Jamie Sheaga.

Kohtumistel kõneldi NATO kaitsestrateegiast ja selle arengust, samuti liikmesriigi rollist NATOs. NATO pressiesindaja Jamie Shea andis parlamendiliikmetele ülevaate ka praeguse aja olulisematest küsimustest ning käimasolevatest NATO operatsioonidest.

Rääkides Eesti osalemisest NATO senises töös ja liitumisjärgsest rollist sõnas NATO asepeasekretär Altenburg, et “ Eesti on NATO liikmestaatuseks üsna hästi ette valmistatud ning arvestades Eesti senist tegevust võib eeldada, et ka täisliikmena on Eesti aktiivne“.

Kõne all olid veel Euroopa Liidu ja NATO koostöö, Euroopa julgeoleku- ja kaitsepoliitika (ESDP), samuti olukord Gruusias ja Moldovas ning sealsed võimalikud arengud.

Brüsselis kolmepäevasel visiidil viibiv Riigikogu väliskomisjon kohtub homme, 28. novembril Belgia parlamendi esindajatekoja presidendi Hermann De Crooga, kellega arutatatakse kahe parlamendi vahelise koostöö tihendamise võimalusi, samuti koostööd Euroopa Liidu raames.

Komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ja liikmed Toomas Alatalu, Toomas Hendrik Ilves, Sergei Ivanov, Janno Reiljan, Ela Tomson kohtuvad ka Euroopa Komisjoni ja Nõukogu poliitikaplaneerijatega, kellega kõneldakse nii ühisest välis- ja julgeolekupoliitikast kui ka laiema Euroopa (Wider Europe) initsiatiivist ja arengutest.

Väliskomisjoni visiidiprogrammi kuulub ka tutvumine Eesti saatkonnaga Brüsselis, samuti Eesti esindustega Euroopa Liidu ja NATO juures.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon:

Birgit Keerd, väliskomisjoni nõunik, tel 050 46 525

Tagasiside