Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon arutas neljapäeval Riigikogus Vene Föderatsiooni Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni delegatsiooniga kahepoolseid suhteid Eesti ja Venemaa vahel pärast teisipäeval toimunud piirilepingute allkirjastamist.

„Eesti ja Venemaa suhetes on teisipäeval toimunud viimaste aastakümnete üks olulisemaid hetki kui piirilepingud said allkirjad. Ma loodan, et lepingud saavad ratifitseeritud lähimas tulevikus,“ ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtumisel.

Mihkelsoni sõnul kinnitas Vene Föderatsiooni Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Mihhail Margelov, et piirilepete edasine protsess on teada ning Venemaa riigiduuma teadvustab piirilepete ratifitseerimise olulisust.

Mihkelson sõnas, et peale piirilepingute ootavad kahtlemata riikide vahel läbirääkimist paljud teised kokkulepped. Kohtumisel arutati lisaks piirilepete ratifitseerimise ajagraafikule veel praktilisi küsimusi piirirajatiste ja –taristuga, piiriületuse, kalapüügi, hüdroenergeetika, regionaalse koostöö, turismi ja majandussuhetega seoses. Välispoliitilistest teemadest tõusetusid kohtumisel Ukraina, Süüria ja Iraaniga seotud küsimused.

Vene delegatsiooniga kohtusid Riigikogu esimees Ene Ergma ning samuti Eesti-Vene parlamendirühma liikmed. Vene Föderatsiooni Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni delegatsioon külastas IKT Demokeskust ning sai majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ülevaate piiri infrastruktuurist.

Vaata fotosid kohtumistelt ja pressikonverentsilt.

Tagasiside