Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu 2011. aasta valimiste järel vaatas Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjon läbi erakondade ja üksikkandidaatide valimiskampaania rahastamise aruanded, kontrollis erakondade kvartaalsete rahastamisaruannete vastavust erakonnaseaduse nõuetele ning tegi selle põhjal ühtekokku seitse ettekirjutust.
 
Tänase seisuga on kõik ettekirjutused täidetud. Viimasena täitis ettekirjutuse üksikkandidaat Leo Kunnas, kes esitas talle teistkordselt seatud tähtajaks 7. detsembriks 2011 korrektse aruande. Tema valimiskampaania aruandes oli jäänud hindamata mitterahalise annetuse väärtus ja kajastamata mitterahaline reklaamikulu. Komisjon määras Leo Kunnasele kahel korral sunniraha. Kunnas tasus neist esimese, teise tähtaeg oleks saanud täis 7. detsembril.
 
Eesti Keskerakonnale ning Isamaa ja Res Publica Liidule tegi komisjon ettekirjutuse põhjusel, et erakonnad oli jätnud kajastamata oma kolmanda kvartali annetuste aruandes mõnede üksikisikute mitterahalised annetused, milleks olid nende poolt isiklikest vahenditest tasutud valimisreklaamid. Kajastamata olid jäänud vastavalt Priit Toobali (Keskerakond) ning Siim Kabritsa, Toomas Tõniste ja Annely Akkermanni (IRL) annetused.
 
Erakond Eestimaa Rohelised,  Eestimaa Ühendatud Vasakpartei ja Eesti Vabaduspartei-Põllumeeste Kogu said ettekirjutuse nõudega, et need viiksid oma annetuste ja liikmemaksude kvartaliaruanded kooskõlla erakonnaseaduse nõuetega, mida kõik nimetatud erakonnad neile esitatud tähtajaks ka tegid.
 
Üksikkandidaat Svetlana Ivnitskajale tegi komisjon ettekirjutus põhjusel, et ta oli jätnud oma Riigikogu 2011 valimiskampaania aruande esitamata. Ivnitskaja esitas talle  ettekirjutusega seatud tähtajaks nn nullaruande, milles ta valimiskulusid ei näidanud. 
 
Ettekirjutuste ja nende täitmise tulemustega on võimalik tutvuda Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni veebilehel aadressil https://www.riigikogu.ee/erjk
 
Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjon
 
 
Tagasiside