Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Tänase parlamendi lahtiste uste päeva üritused juhatas sisse politsei- ja piirivalveameti ühendorkester. Kell 11 tervitas küllatulnuid Riigikogu esimees Ene Ergma, kes avaldas lootust, et vaatamata jahedale ilmale leiavad kõik parlamendi sünnipäevale kogunenud inimesed endale meelepärast tegevust ja kasulikku infot.
 

Kell 12 alanud infotunnis vastasid rahva küsimustele peaminister Andrus Ansip, rahandusminister Jürgen Ligi, siseminister Marko Pomerants ja sotsiaalminister Hanno Pevkur. Küsimusi esitati kohalike omavalitsuste, põhikoolist väljalangevuse, maaomandi probleemide, raudteeühenduse, alkoholi liigtarbimise, politsei töö, Eesti Energia börsileviimise, kultuuripealinna, tööpuuduse, koolilõpetajate konkurentsivõime, pensionide, euro kasutuselevõtu, jm teemadel.

Täna peavad Riigikogus oma avalikud istungid nii sotsiaalkomisjon, kus arutatakse vaesuse teemat kui ka õiguskomisjon, kus räägitakse uimastisõltuvusest ja narkokuritegevusest. Õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher tutvustas ka koduomanike võlakaitse seadust.
 

Kuni kella 17 on avatud Toompea lossi uksed ning saab tõusta Pika Hermanni torni. Tegevust jätkub nii lastele kui ka täiskasvanutele. Avatud on mitmed näitused ning vaadata saab parlamenditeemalisi filme. Riigikogu teabekeskuses (Toompea 1) on lasteetendused ning kell 15 Erki Noole ja Jüri Tamme kehalise tund. Kell 17 saab Valges saalis kuulata Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori kontserti.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside