Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kell 11 toimub Toompea lossi kunstisaalis Riigikogu Toimetiste (RiTo) uue numbri esitlus. Värske ajakirja põhiosa on pühendatud strateegiale „Eesti 2035“, mis peale pikka koostamisprotsessi on jõudnud Riigikogu lauale.

Ajakirja uue numbri fookusteemat käsitlevas paneeldiskussioonis osalevad Riigikogu Toimetiste peatoimetaja Tiina Kaalep, Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago ning Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov. Esitlust saab jälgida veebiülekandes.

RiTo värskes numbris analüüsitakse strateegia erinevaid aspekte ja selle võimalusi saada Eesti arenguveduriks järgmiseks 15 aastaks. Ajakirja avaessee on mõttekoja Praxis juhi Tarmo Jüristo sulest, kes rõhutab planeerimisel suure pildi vaatamise olulisust. „Kuigi levinud tarkusetera järgi on ka halb plaan parem kui plaani puudumine, on praeguse riikliku strateegilise juhtimise suhtes kriitilised sisuliselt kõik osapooled, kavandajatest elluviijateni,“ arutleb oma essees Jüristo.

Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago käsitleb strateegilist planeerimist kui protsessi ja „Eesti 2035“ strateegiat lähemalt. Strateegia rahalisest tähendusest ja võimalustest soovitut piisavas mahus finantseerida kirjutab Rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantsler Sven Kirsipuu. Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk analüüsib strateegia ambitsioone hariduse ja tööturu võtmes.

Strateegiale on pühendatud ka RiTo traditsiooniline poliitikute vestlusring, milles seekord osalesid Riina Sikkut (SDE), Jaak Valge (EKRE), Helir-Valdor Seeder (I) ja Erki Savisaar (K).

Lisaks fookusteemat puudutavatele artiklitele leiab RiTo uuest numbrist Silvia Kaugia analüüsi Eesti elanike ja kohtunike suhtumisest lähisuhtevägivalda ning Diana Marnoti artikli Balti riikide ühisest julgeolekupoliitikast. Ajaloolise ülevaate viiepallise hindamissüsteemi arenguloost Eesti koolihariduses annab Einar Vära ning Silva Kirsimägi käsitleb abipolitseinike õiguslikku vastutust.

Uuest ajakirjast leiab ka traditsioonilised parlamendiuudised kogu maailmast ning ajaloorubriigi, kus RiTo 20. juubeli valguses meenutavad ajakirja koostamist senised peatoimetajad Aare Kasemets, Helle Ruusing, Aivar Jarne ja Mart Raudsaar.

RiTo 42. numbri tekstid on peatselt leitavad ajakirja veebilehel, kus saab tutvuda ka kõigi varasemate numbritega.

Ajakirja on võimalik osta Eesti Rahvusraamatukogu 5. korruse infoletist ja parlamendi poest Toompeal. Mahukat, enam kui 200-leheküljelist ja kaks korda aastas ilmuvat ajakirja võivad kõik huvilised tellida RiTo kodulehe vahendusel.

Järgmine RiTo number ilmub 2021. aasta juunikuus.

Mõtteid fookusteema arendajatelt

Fotod uuest numbrist ja esitlusest (galerii täieneb)

Lisainfo:

Tiina Kaalep
Riigikogu Toimetised peatoimetaja
e-post tiina.kaalep@riigikogu.ee

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 6316456, 53310789
e-post liisajohanna.lukk@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

 
Tagasiside