Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme, 11. detsembril kell 11 esitletakse Toompea lossi kunstisaalis Riigikogu Toimetiste (RiTo) uut numbrit. Värske ajakirja keskmes on Eesti teadus, selle viimased sada aastat ning hetkeolukord.

Mida meie vajame Eesti teaduselt ja mida Eesti teadus vajab meilt, arutlevad uut numbrit tutvustavas paneeldiskussioonis Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets ning teadus- ja arendusprodekaan Kairi Kreegipuu. Paneeli juhib RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

Jaak Aaviksoo käsitleb RiTo uues numbris ilmuvas essees teaduse rahastamist. Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere annab ülevaate Akadeemia viimasest viiest aastast ning tulevikuplaanidest. Soomere toob välja, et kaasaja muutuvas maailmas, eriti tõejärgse või tõepõhjatu otsustamisviisi pealetungi ja libateaduse erinevate versioonide vohamise kontekstis, on järsult kasvamas taoliste seltside roll teadmuspõhise maailmapildi säilitajatena ühiskonnas.

Koostöös Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonnaga ilmub värskes ajakirjas ühekordne rubriik „Rahvusülikool 100 – Eesti läbi sotsiaalteaduste prisma“. Rubriigis võtavad sõna Tartu Ülikooli psühholoogid, sotsioloogid, politoloogid ning haridus- ja õigusteadlased.

Riigikogu kodukorra kujunemisest kirjutab enda järjejutus Jüri Adams. Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi vanemteadur Lauri Leppik annab ülevaate uurimusest Eesti pensionite piisavuse ja jätkusuutlikkuse kohta.

RiTo 40. numbri tekstid ja joonised on peatselt kättesaadavad ajakirja veebilehel. Kodulehel saab tutvuda ka kõigi varasemate numbritega ning teostada märksõnaotsingut üle terve tekstimassiivi.

Ajakirja on võimalik osta Eesti Rahvusraamatukogu infoletist ja Parlamendi poest Toompeal. Mahukat, enam kui 200-leheküljelist ning kaks korda aastas ilmuvat ajakirja võivad kõik huvilised tellida ka RiTo kodulehe vahendusel.

Järgmine RiTo number ilmub 2020. aasta juunis.

Riigikogu Toimetiste esitlusest toimub veebiülekanne.

Lisainfo:

Mart Raudsaar
Riigikogu Toimetised peatoimetaja
tel 56 461 939
e-post [email protected]

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside