Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval, 16. juunil ilmus trükist uus Riigikogu Toimetiste (RiTo) väljaanne, mille läbivaks teemaks on Euroopa Liidu toetused Eestile ning nende kasutamise jätkusuutlikkus. 

“Praegu on Eestil veel võimalus mõelda, kuidas Euroopa Liidu raha kõige mõistlikumalt kasutada ning sellel teemal võib lugeja leida Eesti parimate ajude analüüse,” ütles RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar, kes on tegutsenud selles ametis alates käesoleva aasta märtsist.  

Raudsaare sõnul on ajakirja missiooniks jätkuvalt vahendada teaduslikke analüüse riiklikult tähtsates küsimustes, millest võiks olla Riigikogu liikmetel abi otsustamisel; samuti saab ajakiri olla parlamentaarsete debati kohaks konsensust vajavate küsimuste osas, nagu näiteks julgeolekupoliitika. 

Ajakirjas on kokku 17 artiklit, sh Riigikogu fraktsioonide esindajate vestlusring Eesti julgeolekupoliitika olukorrast ning kaks eelretsenseeritud artiklit. Esimeses uurivad Tallinna Ülikooli ning EBSi teadurid Külliki Tafel-Viia, Erik Terk, Silja Lassur ja Andres Viia loomemajanduse arengut. Autorid arutlevad, kuidas võiks loomemajandus mõjutada heaolu ja luua uusi töökohti. Teises eelretsenseeritud artiklis tõdeb Tartu Ülikooli professor Tõnis Mets kolleegidega, et vastuoksa levinud eelarvamusele on eestlased Euroopa keskmisega võrreldes ettevõtlikumad. 

RiTo nr 29 keskne kirjatöö käsitleb nutika spetsialiseerumise kontseptsiooni. Tartu Ülikooli professor Urmas Varblane ja TTÜ professor Rainer Kattel tutvustavad koos kolleegidega üht Euroopa raha taotlemise eeltingimust, millest võiks Eesti arengule kasu olla. 

“Mainimist väärib ka RiTo essee Euroopa Konrollikoja liikme Kersti Kaljulaidi sulest,” märkis Raudsaar. Kaljulaid mõtiskleb essees teemal, kas Eesti suudab pärast Euroopa Liidu toetuste olulist vähendamist tulevikus edasi minna. Kaljulaid vaatleb lähemalt, kuidas läks Euroopa Liidu struktuurivahenditest võõrutamine Hispaanial. 

RiTo kunstigaleriis on avaldatud Visible Solutions OÜ tehtud foto-performance “Lipu heiskamine”. 

Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Mart Raudsaar. Ajakirja põhitiraaž jagatakse raamatukogude ning uurimis-, õppe- ja riigiasutuste vahel. Uut numbrit on võimalik osta raamatupoodidest ja lugeda elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rito/ 

Uut 254-leheküljelist RiTo numbrit on võimalik käesolevast nädalast osta ka Tallinnas Rahva Raamatu Pärnu mnt poest ja Viru keskuse poest ning Eesti Keele Sihtasutuse kauplusest Ateena (Roosikrantsi 6). Tartus on RiTo müügil Rahva Raamatu Tasku keskuse poes ning Tartu Ülikooli raamatupoes (Raekoja plats 11). 

RiTo uus number on müügil veel Tallinnas Tõnismäel Eesti Rahvusraamatukogu hoones (sissekäigu juures inforuumis) ja Rahvusraamatukogu veebipoes: http://www.nlib.ee/veebipood/index.php?id=16088

Riigikogu Toimetiste veebileht: https://www.riigikogu.ee/rito 

Järgmine RiTo number ilmub 2014. aasta detsembris. 

Riigikogu pressiteenistus 

Tagasiside