Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval, 14. juunil kell 11 toimub Toompea lossi kunstisaalis Riigikogu Toimetiste (RiTo) uue numbri esitlus. Ajakirja põhiosa on pühendatud Eesti energiadebatile ja uurib, kust võiksime tulevikus elektrit saada.

Värske ajakirja fookusteemat käsitlevas paneeldiskussioonis arutlevad Fermi Energia ASi juhatuse esimees Kalev Kallemets, energeetik Andres Noodla ning Eesti Panga vanemökonomist Kaspar Oja selle üle, kuidas tulevikus elektrienergiat toota ning mis võiks saada meie elektribörsist. Arutelu juhatab ajakirja peatoimetaja Mart Raudsaar ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Fookusosas saab lugeda kahte esseed energeetika väljavaadetest. TalTechi vanemteadur Toomas Vaimann analüüsib meie valikuvõimalusi ning Cambridge’i ülikooli kliimapoliitika uurimisgrupi juht Annela Anger-Kraavi küsib, mida oleks vaja kliimasõbralikule majandusele üleminekuks.

Statistikameti kommunikatsioonipartner Vahur Koorits kirjeldab, millised on Eesti elektrienergia tarbimismudelid. Eesti Panga vanemökonomist Kaspar Oja uurib elektribörsi ja inflatsiooni omavahelisi seoseid.

Fermi Energia ASi juhatuse esimees Kalev Kallemets uurib oma artiklis tuumaenergeetika kasutusvõimalusi ning TalTechi professor Alar Konist põlevkivienergeetika kasutusvõimalusi.

Samuti leiab enam kui 200-leheküljelisest RiTo-st esimese osa Martin Õunapuu Sisekaitseakadeemias kaitstud magistritööst „Hiina Rahvavabariigi infomõjutustegevus ja selle mõju Eesti Vabariigi julgeolekule“ ning eelmise Läti presidendi Egils Levitsi kaks kõnet Läti parlamendi avaistungitelt 2020. ja 2022. aastast.

RiTo nr 47 tekstid ja joonised on leitavad tervikuna ajakirja veebilehel, kus on võimalik tutvuda kõigi varasemate numbritega.

Ajakirja on võimalik osta Rahva Raamatu kauplusest ja tellida RiTo veebilehe vahendusel.

Lisainfo
Riigikogu Toimetised peatoimetaja
Mart Raudsaar
5646 1939
[email protected]

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside