Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Tiibeti toetusrühm kohtus täna Esindamata Rahvaste Organisatsiooni (ERO) presiidiumiga, mis peab Tallinnas oma istungit ja inimõiguste teemalist seminari „Balti riigid ja Tiibeti kogemus“. ERO esindajad tervitas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.
 

Tiibeti toetusrühma liikmed eesotsas rühma esimehe Aleksei Lotmaniga andsid ülevaate nii Tiibeti toetusrühma kui ka Riigikogu teiste rahvaste toetusrühmade tegevusest.

„Tiibet on meie jaoks sümboolse tähtsusega küsimus kui osa üldisest rahvaste õigusest. Peame vajalikuks, et nii tiibetlased kui ka teised anastatud maade põlisrahvad saaksid lõpuks otsustajaks oma ajaloolisel kodumaal,“ ütles Lotman.
 

Külalised andsid omalt poolt ülevaate ERO tegevustest esindamata rahvaste õiguste kaitsel ja avaldasid lootust, et Eesti kui üks ERO asutajaliikmeid, mis tänaseks on saanud iseseisvaks, aitab ka edaspidi teistel esindamata rahvastel oma õigusi kaitsta.

 Kohtumisel osalesid Riigikogu Tiibeti toetusrühma liikmed Mart Laar, Silver Meikar ja Lauri Vahtre, samuti väliskomisjoni liige Marko Mihkelson.
 

ERO delegatsiooni kuulusid ERO asepresident Maysing Yang (Taiwan), peasekretär Marino Busdachin (Itaalia), presiidiumi liikmed Ngawang Choephel (Tiibet), Nfor Ngala Nfor (Lõuna-Kamerun), Humaira Rahman (Sindh, Pakistan), Abduraman Egiz (Krimmi-Tatari), aupresident Erkin Alptekin (Ida-Turkestan), ERO varahoidja, senaator Marco Perduca (Itaalia) jt. Kohtumisel viibis ka üks  ERO asutajaid ja esimene esimees Linnart Mäll.

Lähem informatsioon, Aleksei Lotman, telefon 59 69 879.


Riigikogu pressitalitus

Tagasiside