Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis kolmapäevasel istungil vastu Eesti lipu seaduse muutmise seaduse, millega veteranipäev, 23. aprill, sai lipupäevaks.

Veteranipäeval tunnustatakse kõiki neid, kes on sinimustvalget maailma eri kriisikolletes rahu ja Eesti iseseisvuse nimel kõrgel hoidnud. Tänavu tähistati veteranipäeva teist aastat järjest.

Veteranipäeva lipupäevaks nimetamise eelnõu algatas Riigikogus riigikaitsekomisjon. Kolmapäeval hääletas Eesti lipu seaduse § 6 muutmise seaduse eelnõu (597 SE) seadusena vastuvõtmise poolt 77 Riigikogu liiget, vastu ja erapooletuid polnud.

Eestis on uue lipupäevaga kokku 18 lipupäeva. Nende seas on näiteks Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev, Tartu rahulepingu aastapäev, Eesti Vabariigi aastapäev, emakeelepäev, emadepäev, võidupüha, taasiseseisvumispäev, teadmistepäev, hõimupäev, isadepäev ja valimiste ning rahvahääletuste päevad. Lipupäevadel heiskavad Eesti lipu riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Iseseisvuspäeval, võidupühal ja taasiseseisvumispäeval heisatakse Eesti lipp ka elu-, äri- ja büroohoonetel.

Tagasiside