Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kell 10 algas Riigikogus traditsiooniline lahtiste uste päev, millega tähistatakse seekord Riigikogu 89. sünnipäeva. Külalisi tervitas Riigikogu esimees Ene Ergma. „Kindlasti tähendab Riigikogu ajaloolisi hooneid, mille seinte vahel on sündinud ajas suuri otsuseid ja lugematu hulk seadusi. Aga enamasti ütleme Riigikogu ja mõtleme inimesi, kes siin töötavad. Toredad inimesed, kes esindavad siin Eesti erinevaid nurki ja kes toovad seadusloomesse kaasa teadmised ja oskused oma erialadelt,“ ütles Ergma tervituskõnes. Riigikogu esimees kutsus rahvast jälgima istungeid ja oma arvamust alati välja ütlema märkides, et tänasel päeval pakub Riigikogu kaasa löömiseks tavapärasest enam võimalusi. Ergma: „Tegelikkuses on aga teie roll seadusloomes väga suur – mida rohkem on tagasisidet, seda efektiivsem on selles majas tehtav töö, sest seadusi ei tehta niisama enda lõbuks, vaid meie riigi inimeste jaoks.“

Kell 11 alanud infotunnis vastasid rahva küsimustele peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning siseminister Jüri Pihl. Küsimusi esitati väga erinevatest valdkondadest: riigieelarve ja majanduskasvu aeglustumise, valitsuse kavandatavate reformide, pronkssõduri teisaldamise, SMS-laenupoliitika, pensionide, koolide remondi, vanemahüvitise maksmise aja pikendamise, endiste presidentide turvamise, õiguskorra ja paljude muude teemade kohta.

Rahva hulgast tuli ka ettepanek kuulutada Riigikogu sünnipäev 23. aprill riiklikuks tähtpäevaks ehk nn lipupäevaks.

Lahtiste uste päev Riigikogus jätkub täna kella 17ni. Kell 12 algas õiguskomisjoni avalik istung „Avalikust korrast Eestis ja politsei tegevusest: viimase aja suundumused” (ruum L262), kell 15 algab Valges saalis keskkonnakomisjoni avalik istung teemal „Läänemere piirkonna strateegia”.

Kell 13 on külalisterõdult võimalus jälgida riigikogu infotundi ja täiskogu istungit.

Kunstisaalis on avatud Sirje Eelmaa ja Rait Präätsa graafika- ja klaasinäitus; kohvikus saab vaadata filmi “Meie parlament – Riigikogu” ja parlamenditeemalist animafilmi sarjast „Lotte 90”; danskeris (Riigikogu kohvikus) jagatakse praktilisi näpunäiteid Riigikogu veebilehe kasutamiseks; avatud on e-saal, kus matkemängu abil saab ise seadusloomes kaasa lüüa.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside