Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna tähistab Riigikogu iga-aastase traditsiooni kohaselt lahtiste uste päevaga oma sünnipäeva, mis järjekorras on juba 93. Hommikul kutsus rahvast Toompea lossi sisse astuma Politsei- ja Piirivalveameti Ühendorkestri vaskpillikvintett, Riigikogu esimees Ene Ergma ütles esimestele külalistele tervistussõnad Riigikogu hoone trepil, tutvustades ka põnevaid sündmusi, mis lossis ja teabekeskuse majas lahtiste uste päeva jooksul kavas on.

Kell 12 algas Riigikogu istungisaalis infotund, kus rahva küsimustele vastasid peaminister Andrus Ansip, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo.

Rahvas esitas valitsuse esindajatele küsimusi väga paljudest valdkondadest. Muretseti nii väikese palga, naiste ja meeste palgalõhe, hinnatõusu, arstide väljarände, kodukulude kasvu, maaomandi küsimuste, kõrghariduse kulutuste, maakondlike transpordiprobleemide, aga ka Rail Baltica ja Estonian Airi tuleviku, venekeelse vähemuse haridusprobleemide, välismissioonide, pensionäride toimetuleku ja arstiabi kättesaadavuse pärast.

Jutuks tulid ka erakondade populaarsusreitingud, Euroopa Liidu riikide toetamine, puuetega inimeste ligipääs ametiasutustele ning kiideti keskkonnaministri tegevust Tuhala nõiakaevu kaitsmisel.

Pärast infotundi algas Riigikogu konverentsisaalis põhiseaduskomisjoni avalik istung teemal „Valimisea langetamine – võimalikud mõjud, õiguslikud aspektid ja noorte valmisolek“. Teema algataja on justiitsministeerium. Ministeeriumi vastavasisulise analüüsiga saab tutvuda veebiaadressil http://www.ngo.ee/ngo/8/article/3204. Istungil teevad ettekanded justiitsminister Kristen Michal, Eesti Noorteühenduste Liidu noortepoliitika juht Edgar Rootalu ning Tallinna Ülikooli võrdleva halduspoliitika professor Anu Toots. Istungist toimub ülekanne reaalajas aadressil https://www.riigikogu.ee/live/otse.asx.

Kell 15 on kavas Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli kontsert Valges saalis, kus kavaga „Rütmirõõmud“ (pop- ja jazziklassikat meilt ja mujalt) esinevad rütmimuusika osakonna solistid, vokaalansamblid ja popkoor.

Riigikogu teabekeskuses (Toompea 1) vaatasid lapsed kell 11 joonisfilmi „Lotte ja kuukivi saladus“, millele järgnes Toomklubi Teatrikooli etendus „Kummaline maailm“. Kell 13 sai Eesti filmi 100 raames näha Tallinnfilmi ringvaateid 1988.

Kell 14–15 algab teabekeskuses ühiskonnaõpetuse tund „Aruanne valijale – üks 101-st“. Arutelul osalevad Riigikogu liikmed Liisa-Ly Pakosta, Kadri Simson, Andres Anvelt, Kalev Lillo ja Rainer Vakra. Kell 15 hakkab ekraanil jooksma mängufilm „Vallatud kurvid“.

Kuni kella 16ni toimuvad Toompea lossis ekskursioonid, samuti on võimalus ronida Pika Hermanni torni.

 

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside