Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tähistab Eesti taasiseseisvumise kahekümnendat aastapäeva 20. augustil mitmete pidulike ürituste ja kontserdiga. Kell 7 toimub Kuberneri aias riigilipu heiskamise tseremoonia Pika Hermanni torni ja kell 13.30 asetatakse lilli 20. augusti mälestuskivile. Seejärel kell 14 annab Toompea lossi õuel aastapäevakontserdi Rahvusooper Estonia. Kõik need üritused on avalikud ja külalised on oodatud.
 
Mitmed pidulikud üritused on kavas ka 20. augusti klubil, kuhu kuuluvad need viimase ülemnõukogu liikmed, kes 20. augustil 1991 hääletasid Eesti iseseisvuse taastamise poolt. Kell 10 tutvustatakse Toompea lossi kunstisaalis 20. augusti klubi hõbemärki ja esitletakse päevakohast postmarki. Kell 11 toimub 20. augusti klubi pidulik koosolek Toompea lossi Valges saalis (kutsetega).

Päeva jooksul on külalistel võimalik tõusta ka Pika Hermanni torni ja võtta osa kogupere sportlikest mängudest „Seiklusretked Eestimaa spordiradadel”, mida aitavad läbi viia Eesti tuntud sportlased ning mille korraldajaks on Eesti Spordimuuseum. Lisaks on Kuberneri aias avatud Riigiarhiivi ja Riigikogu Kantselei koostöös valminud näitus „Iseseisvuse taastamine“.
Täpsema ajakava leiab Riigikogu kodulehelt https://www.riigikogu.ee/
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside