Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kiitis 53 poolthäälega heaks lapsetoetusi suurendava seaduse, mis jõustub tuleva aasta algusest. 

„Lõpuks lahenes üks ühiskonna valupunkte, milleks olid ammu ajale jalgu jäänud liialt väikesed lapsetoetused. Täna vastuvõetud seadusega suureneb järgmisel aastal nii lapsetoetus kui ka vajaduspõhine peretoetus madala sissetulekuga lastega peredele. See aitab kaasa laste heaolu paranemisele ja loob usutavasti eeldused sündimuse kasvuks, sest paraneb ka perede kindlustunne,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof

Valitsuse algatatud riiklike peretoetuste seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse (669 SE) kohaselt suureneb 1. jaanuarist universaalne lapsetoetus. Riik hakkab alates uuest aastast maksma kõigile pere esimestele ja teistele lastele senise 19,18 euro asemel 45 euro suurust toetust. Samal ajal tõuseb kolmanda ja iga järgneva lapse toetus 100 euroni kuus ning vajaduspõhised peretoetused suurenevad ühe lapsega perele 45 euroni kuus, kahe ja enama lapsega perele 90 euroni kuus. 

Perede toimetuleku parandamiseks muudetakse laste tarbimiskaal toimetulekutoetuse määramisel võrdseks perekonna esimese liikmega, mis tähendab, et lastega peredele makstav toimetulekutoetus suureneb. 

Riigikogu pressiteenistus 

Tagasiside