Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis täna 76 poolthäälega vastu kaitseväeteenistuse seaduse muutmise seaduse (312 SE). Seaduse põhieesmärgiks on luua kaitseväeteenistuse seaduse alusel täiendavad sotsiaalsed tagatised kaitseväelastele, kes teenistuskohustuste täitmisel on haigestunud või saanud vigastada. Seejuures käsitletakse kaitseväelasi võrdselt ja sõltumata teenistuskohast.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul toob teenistus kaitseväes ja eriti konfliktipiirkonnas paratamatult kaasa kõrge riskikeskkonna ja reaalse ohu.

 „Antud kaitseväeteenistuse seaduse muudatused on riigimehelik tegu ning vajalik toetus üllast missiooni kandvatele kaitseväelastele“ lausus Mati Raidma.

Valitsuse esitatud eelnõule lisandusid Riigikogus peale arutelu riigikaitsekomisjonis ning kohtumist missioonidel haavata saanud kaitseväelastega muudatused ka ühekordsete toetuste määrades. Et parandada raskelt vigastada saanud kaitseväelaste võimalusi oma elukeskkonna kohandamiseks tekkinud vajadustega, tõstetakse 60-70% töövõime kaotanutel ühekordset toetust senisega võrreldes 2 korda, 80-90% töövõime kaotanutel 3 korda ning täieliku töövõime kaotanutel 4 korda.

Seejuures rakendatakse eeltoodud muudatust tagasiulatuvalt 2007. aasta 1. maist. Seaduses on veel mitmeid teisi kaitseväelaste sotsiaalseid tagatisi parandavaid sätteid, millest osasid rakendatakse tagasiulatuvalt.

Riigikaitsekomisjonis toimunud arutelu tulemusel suurendati Kaitseministeeriumi ettepanekul ka vigastada saanud kaitseväelase tasustava ravijärgse puhkuse  kestus kuni 6 kuuks.

Lisainfo: riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, telefon 5074112.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside