Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Saarte Ühendus arutas täna oma jõuluistungil praamipiletite hinna küsimust saarte püsielanikele. Meedias on seda tihti nimetatud ka maanteepikenduse teemaks. Täna maksavad kallite piletihindade tõttu saarte elanikud pealinna sõiduks ligi kaks korda rohkem, kui Tallinnast sama kaugel elavad mandri elanikud. Ühenduse liikmed jõudsid konsensusele, et sarnaselt teiste Läänemeremaadega on meie saarte püsielanikele vaja piletihindade soodustust. Ka põhiseaduse võrdse kohtlemise printsiip eeldab, et Eesti elanikele kõikidest piirkondadest oleks tagatud võrdsed võimalused ühenduse pidamiseks pealinnaga.  

Olukorra lahendamiseks on saarte ühenduse liikmete poolt välja pakutud kaks võimalikku lahendust – piletihinnasoodustus või toetus läbi omavalitsuste. Mõlema puhul on vaja ka vahendeid riigieelarvest. Saarte ühenduses arutati eelnõu kahte  kontseptsiooni ja leiti, et täna ei ole veel kumbki lõplikult valmis. Samuti on vaja välistada võimalik põhiseaduslik riive. Otsustati ühiselt välja töötada uus eelnõu, mis oleks erakonnaülene ja aitaks leevendada saarte elanike sõidukulusid mandrile.  

Riigikogu Saarte Ühendus kohtub taas 13. jaanuaril, et arutada eelnõu üksikasju. Otsitakse ka võimalusi kasutada soodustuse rakendamisel ID-kaarti. Eelnõu soovitakse menetlusse anda jaanuari lõpuks. Riigikogu Saarte Ühendusse kuulub 23 liiget kõikidest Riigikogus esindatud erakondadest. 

Lisainfo: Imre Sooäär,

Riigikogu Saarte Ühenduse esimees,

Tel: 5122328 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside