Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja komisjoni liikmed Lauri Laasi, Kalvi Kõva ja Tarmo Kõuts alustasid täna visiiti Iraagis.

Raidma sõnul on visiidi peamisteks eesmärkideks tutvuda viimaste arengute ja tulevikuväljavaadetega Iraagi julgeolekuolukorras, Eesti panustamise efektiivsuse ja jätkuvajadusega ning kohtuda missioonipiirkonnas teenivate Eesti kaitseväelastega. Visiidi käigus kohtutakse samuti ka liitlasvägede juhtide ja Iraagi ametivõimude esindajatega.
 
Märgiliseks on asjaolu, et just eelmisel nädalal pälvis Vabariigi Valitsuses heakskiidu kaitseministeeriumi eelnõu Iraagi missiooni pikendamise kohta 2009. aasta lõpuni.
 
Eesti kaitsevägi osaleb Iraagi missioonil alates 2003. aasta suvest. Alates 2009. aastast ei ole aga Iraagi valitsusel enam plaanis ÜRO mandaati paluda. Selle asemel esitab Iraagi valitsus panustavatele riikidele palve abistada relvajõududega riigi julgeoleku tagamist. Taoline palve on rahvusvahelise õiguse kohaselt samuti õiguslikuks aluseks Eesti riigi relvajõudude viibimisele Iraagis. Samuti on kavas sõlmida koalitsioonis jätkavate riikidega vägede staatust sätestavad lepingud (Status of Forces Agreement).
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside