Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni, Ameerika Ühendriikide saatkonna ja Saksamaal asuva George G. Marshalli nimelise Euroopa Julgeoleku-uuringute keskuse koostöös toimub 9. ja 10. veebruaril kahepäevane konverents tsiviilkontrollist julgeolekusektoris ja riigikaitses.

Riigikogu konverentsisaalis aset leidval konverentsil peavad Marshalli keskuse professorid loenguid alates tsiviilkontrolli printsiipidest, tänapäevase sõjapidamise trendidest kuni kaitseeelarve planeerimiseni. Olulisena võib välja tuua professor Matt Rhodes’i ettekande tsiviilkontrolli kitsaskohtadest just kaitseväelaste vaatevinklist.
 
Tallinnas toimuva konverentsi üheks eesmärgiks on majanduslikult keerulisel ajal tuua lauale uusi mõtteid, anda kõigile julgeolekuga ning riigikaitsega tegelevatele institutsioonidele võimalus ühiseks aruteluks.
 
Konverentsile oodatakse osalejaid nii Riigikogust kui ministeeriumitest ja Kaitseväest.
 
Marshalli Keskuse rolli Eesti NATO liikmelisuse saavutamisel ning kaitsepoliitika strateegide koolitamisel tuleb kõrgelt hinnata. Marshalli keskuses on selle loomisest alates, 1993. aastast, oma julgeolekupoliitilistele teadmistele ja mõtlemisele täiendust saanud väga muljetavaldav grupp eestlasi, kellest väga paljud just täna suunavad Eesti julgeoleku tagamisega seotud protsesse.
Täpsemalt, tänaseks on erinevatel keskuse kursustel osalenud 137 Eesti poliitikut, ametnikku ja kaitseväelast.
 
Marshalli keskuse missioon on aidata kaasa stabiilse julgeolekukeskkonna loomisel eriti valdkondades, mis on kaitsekaalutlustel olulised rahumeelse julgeolekukoostöö saavutamisel terves maailmas.
 
See ainulaadne Saksa-Ameerika partnerlus toetab muuhulgas ka USA ja Saksamaa riikliku julgeoleku strateegiate ja julgeolekukoostöö juhiste koostamist.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Täiendav info:
Helena Koff
riigikaitsekomisjoni nõunik
 
Tagasiside