Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjon ja Eesti Reservohvitseride Kogu algatavad korjanduse hukkunud kaitseväelastele mälestusmärgi püstitamiseks Afganistanis. Pooled võtsid vastu järgneva ühisavalduse:

„Eesti kaitseväelased on osalenud NATO Afganistani rahvusvahelisel julgeolekutagamise operatsioonil ISAF alates 2003. aastast. Rahvusvahelised jõupingutused Afganistani stabiliseerimiseks jätkuvad. Seitsme aasta jooksul oleme kandnud ka ränki kaotusi. Seitse Eesti kaitseväelast on jätnud oma elu sinna kaugesse kriisidest räsitud riiki.
 
Lõuna-Afganistanis Helmandis asuvas liitlasvägede baasis Camp Bastionis, kus paikneb ka eestlaste baaslaager, on sündinud üllas traditsioon. Missioonil osalevate riikide laagrites on püstitatud mälestusmärgid oma hukkunud teenistuskaaslastele. Riigilipu all olev tagasihoidlik mälestusmärk, kuhu kantakse langenud kaitseväelaste nimed, on sõnumiks – me ei unusta oma võitluskaaslasi kunagi ja mälestus nendest elab meiega. Mälestusmärk on teisaldatav, liikudes kaasa kaitseväe baaslaagriga kui eestlased peaks suunduma teise piirkonda. Pärast Afganistani missiooni lõppu tuuakse mälestusmärk Eestisse. Mälestusmärgi eeldatavav maksumus on 100 000. krooni.
 
Hoidmaks meie hukkunud kaitseväelaste mälestust ning näitamaks oma sügavat austust meie kaitseväelaste missioonitunde ees algatame korjanduse, et taanlaste ja brittide kõrval ka eestlaste baaslaagris püstitataks mälestusmärk Afganistanis langenud lahingukaaslastele.
 
Spetsiaalne annetuskonto on 221049403340, Eesti Reservohvitseride Kogu, selgitus: Sihtannetus Mälestusmärk.“
 
Täiendav informatsioon: riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma,
telefon 50 74 112.
 
Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside