Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeva lõunal koguneb Riigikogu konverentsisaali Riigikogu Rail Balticu toetusrühm, et arutada raudtee trassivalikuid ning arenguid seoses ühisettevõtte asutamise kavaga.

„Üheks peateemaks tõotab homme kujuneda trassi kulgemine Harju- ja Raplamaal,“ ütles toetusrühma esimees Kalle Palling. Pallingu sõnul on Nabala-Tuhala piirkonnas erilist kaitset vajav tundlik veerežiim, seega peaks olema alternatiiviks olemasoleva raudteetrassi kasutamine.

„Ei vasta tõele väide, et kui kiirrongi üle Nabala-Tuhala suunata ei saa, on ainsaks võimaluseks Tallinna lähivaldade elanike koduhoovidest läbi sõitmine. On raske leida parimat lahendust, kui üht piirkonda vastandatakse teisele. Võiksime veel kord kaaluda  juba olemasoleva edelasuuna raudteetrassi ärakasutamist, millest siiani pole eriti räägitud,“ ütles Palling.

„On ilmselge, et projekt on mastaapse keskkonnamõjuga, mistõttu tuleb iga samm põhjalikult läbi mõelda ja valida väikseima mõjuga trass nii elanikele kui loodusele,“ lisas Palling.

Viimastest Rail Balticuga seotud arengutest annavad neljapäeval ülevaate majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi Rail Balticu projektijuht Indrek Sirp.

Koosolek algab kell 13 ning on kavandatud kahetunnisena.

Tagasiside