Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon kohtus siseminister Jüri Pihliga. Kuulati ära ülevaade politsei tegevusest Tallinnas ja mujal Eestis seoses eelmise nädala lõpus toimunud avaliku korra rikkumistega. 

 

Õiguskomisjon on seisukohal, et politsei on tegutsenud professionaalselt ja vastavalt Eesti seadustele. Õiguskomisjoni esimehe Ken-Marti Vaher`i sõnul avaldab Riigikogu õiguskomisjon toetust ja tunnustust riigi jõustruktuuride tegutsemisele avaliku korra tagamisel. Samuti tunnustatakse päästeameti, prokuratuuri, kaitseliidu ja kiirabi tegevust. 

Vaher märkis, et õiguskomisjon loodab korrarikkumiste käigus tekitatud kahjude kiiret hüvitamist kõikidele kahjukannatanutele valitsuse poolt.  

Vaher ütles, et õiguskomisjon pöördub kodanike poole üleskutsega toetada politsei tegevust ning järgida nende soovitusi ja juhtnööre. Õiguskomisjon tunnustab neid paljusid inimesi, kes on end tänaseks juba registreerinud abipolitseinikena või liitunud naabrivalvega ning kutsub inimesi seda jätkuvalt tegema. 

Õiguskomisjon peab vajalikuks toimunud sündmuste põhjaliku analüüsi ja saadud kogemuste kasutamist, et olla valmis sarnaste olukordade lahendamiseks edaspidi. 

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside