Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu nimetas teisipäeval Eesti Haigekassa nõukogu liikmeks Viktor Vassiljevi.

Riigikogu otsuse “Eesti Haigekassa nõukogu liikme nimetamine” (16 OE) poolt hääletas 75 ja erapooletuid oli 6 parlamendisaadikut.

Haigekassa nõukogul on 15 liiget. Sotsiaalkomisjoni ettepanekul nimetab Riigikogu oma liikmete hulgast ühe nõukogu liikme. Ametikoha järgi on nõukogu liikmed tervise- ja tööminister, rahandusminister ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees. Valitsus nimetab nõukokku veel ühe sotsiaalministeeriumi ametniku, viis liiget kindlustatute huve esindavate organisatsioonide ning viis liiget tööandjate organisatsioonide ettepanekul.

Riigikogu nimetas Remo Holsmeri Eesti esindajaks Põhjamaade Investeerimispanga kontrollkomiteesse 2015. aasta 1. juunist kuni 2016. aasta 31. maini. Riigikogu otsuse “Eesti esindaja nimetamine Põhjamaade Investeerimispanga kontrollkomiteesse” (13 OE) poolt oli 81 ja erapooletuid 3 parlamendisaadikut.

Eesti esindaja Põhjamaade Investeerimispanga kontrollkomiteesse nimetatakse lähtuvalt Eesti, Islandi, Leedu, Läti, Norra, Rootsi, Soome ja Taani vahelise Põhjamaade Investeerimispanka käsitleva lepingu ning Eesti Vabariigi ja Põhjamaade Investeerimispanga makselepingu ratifitseerimise seaduse §2 lõikest 3 ja eelnimetatud investeerimispanga põhikirjast. Kontrollkomitee moodustatakse eesmärgiga tagada panga tegevuse vastavus põhikirjale.

Riigikogu lükkas esimesel lugemisel tagasi Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ja kutseõppeasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (1 SE), millega sooviti tõsta koolilõuna toetuse alammäär ühe õpilase kohta 78 sendilt ühele eurole õppepäevas.

Juhtivkomisjoni esindaja, kultuurikomisjoni liikme Kalle Muuli sõnul peaks koolilõuna toetuse tõusu arutama riigieelarve planeerimisel, mitte antud eelnõu raames.

Läbirääkimistel võtsid fraktsioonide nimel sõna Andres Ammas ja Märt Sults.

Hääletus: 41 poolt ja 31 vastu. Seega langeb eelnõu menetlusest välja.

Istungi stenogramm 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected] 

Tagasiside