Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Teisipäeval, 10. jaanuaril tuleb algusega kell 15 kokku Riigikogu naisteühendus, aasta esimene arutlusteema on perevägivald ja lapsed. Ettekandega „Laps lähisuhtevägivalla tunnistajana – mida näitavad uurimused” esineb Tartu Ülikooli teadur Kadri Soo.

Riigikogu naisteühenduse esimehe Heljo Pikhofi sõnul kogevad lapsed kodus vägivalda kaugelt enam, kui võib paista mõne meediasse jõudnud äärmusliku juhtumi põhjal. Laps on alati perevägivalla ohver, ka pealtnägijana. Pikhofi sõnul valitseb ühiskonnas liiga leebe suhtumine sellesse, mis toimub lastega või laste nähes kinniste koduuste taga. Uurimused näitavad, et vägivaldses kodus kasvavatel lastel esineb palju rohkem õpi- ja kohanemisraskusi, neil on suurem kalduvus hakata pruukima uimasteid või teha suitsiidikatseid.

„Praegusel ajal on abi käeulatuses: meil töötavad nõustajad, abitelefonid, turvapaigad, politseist rääkimata. Ometi pöördutakse abi järele harva, otsekui oleks koduseinte vahel toimuv terror häbenemist väärt või koguni pereelu loomulik osa. Sellest väärarusaamast tuleb jagu saada,” ütles Riigikogu naisteühenduse eesistuja Pikhof.

Riigikogu naisteühendus loodi mullu septembris ja see ühendab kõiki Riigikogu kahtkümmet naisliiget. Naisteühendus valis oma esimeseks eesistujaks Riigikogu aseesimehe Laine Randjärve. Rotatsiooni korras sai ühenduse esimeheks pärast Randjärve Mailis Reps ning seejärel Heljo Pikhof.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon: Heljo Pikhof, tel 51 19637

 

Tagasiside