Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjon koosneb 24 liikmest.

Riigikogu põhiseaduskomisjon moodustas oma tänasel istungil Euroopa Liidu põhiseaduse riigiõigusliku analüüsi komisjoni.

Komisjoni ülesandeks on esitada õiguslikult põhjendatud seisukoht hiljemalt tuleva aasta 1. maiks järgmises küsimuses: Kas Eesti Vabariigi põhiseadus ja Eesti Vabariigi põhiseaduse täiendamise seadus võimaldavad Riigikogul eelnevalt põhiseadust muutmata Euroopa Liidu põhiseaduse lepingu Riigikogus ratifitseerida või mitte? Komisjoni ülesandeks on samuti ülevaate tegemine Euroopa Liidu põhiseaduse lepingu jõustumisest tulenevatest seadusega lahendatavatest riigiõiguslikest probleemidest. Komisjon peab esitama ka hinnangu muudatustele Eesti riigiõiguslikus süsteemis, mis kaasnevad põhiseaduse lepingu jõustumisega.

Komisjoni tööd juhib põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu ja selle koosseisus on kokku 24 liiget. Riigikogu liikmete Rein Langi, Jarno Lauri, Mart Nuti, Janno Reiljani ja Mailis Repsi kõrval kuuluvad komisjoni koosseisu veel Riigikohtu esimees Märt Rask, õiguskantsler Allar Jõks, Euroopa Liidu Kohtu kohtunik Uno Lõhmus, Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Rait Maruste, justiitsminister Ken-Marti Vaher, Riigikohtu liikmed, kohtunikud, tunnustatud juristid ja eksperdid.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside