Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu alustas oma tänast istungit leinaseisakuga mälestamaks president Lennart Meri, kes lahkus meie hulgast täna varahommikul.

Lennart Meri valiti taasiseseisvunud Eesti esimeseks presidendiks 5. oktoobril 1992 Riigikogus . Esimese taasiseseisva Eesti presidendina oli Lennart Meril ülioluline roll Eesti riikluse kujundamisel ja Eesti arenemisel demokraatlikuks riigiks.

President Meri pidas suhteid Riigikoguga väga oluliseks ning tema kõned Riigikogu sügisestel avaistungitel kujunesid sageli suundanäitavateks.

2001. aasta oktoobris Riigikogus oma volitusi järgmisele presidendile üle andes edastas ta Eestile ka oma poliitilise testamendi:

„Esiteks peame hoolitsema, et Eesti rahvas püsiks. Peame kaitsma oma keelt, ennekõike poolharitlastest tõusikute eest, ja peame süvendama lastes meie mineviku ja kommete mõistmist. Peame tegema kõik endast oleneva, et oleksime tugevasti juurdunud Euroopas… Tuleb ühtaegu näha nii tulevikku, olevikku kui minevikku, kust ammutame kogemusi ja näeme ka vigu… Olen püüdnud Eestit teenida teadmises, et kõik silmitud põlvkonnad minevikust meid jälgivad ja – annaks Jumal! -meiega koos vahel – kas või harva – ka rõõmu tunnevad…Mu kallis Eesti rahvas, ma tänan teid!”

Riigikogu tänab president Meri ning langetab sügavas leinas pea, avaldades kaastunnet omastele.

Riigikogu pressitalitus

Aivar Jarne

631 6356

Tagasiside