Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon korraldas täna seoses piiriületusjärjekordadega Narvas, Koidulas ja Luhamaal parlamentaarse kuulamise. Majanduskomisjoni olid kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, rahandusminister Ivari Padar, regionaalminister Vallo Reimaa koos ametnikega ning välisministeeriumi esindajad.

Majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas tõdes arutelu kokku võttes, et oluline on Euroopa Liidu ja Venemaa vahelise transpordidialoogi jätkamine, sest pikad järjekorrad piiril pole ainult Eesti probleem. „Kindlasti on ühine tegutsemine efektiivsem ning Eesti hääl peab selles jätkuvalt selgelt kõlama,” ütles Klaas.

Klaasi sõnul tuli tänasest kuulamisest välja, et piiriületusjärjekordade probleemi leevendamine ja  lahendamine vajab paremat koordinatsiooni Eesti täitevvõimu tasandil. Seda nii nendes küsimustes, mida on võimalik lahendada lühemas perspektiivis (WC-d, parklad), kui ka nendes küsimustes, mille lahendamine eeldab pikaajalist tegevust koostöös Euroopa Liidu ja Venemaaga (piirile vajaliku infrastruktuuri kaasajastamine).

Samuti eeldab probleemide lahendamine avaliku ja erasektori koostööd, et muuhulgas välja selgitada võimalike planeeritavate investeeringute mõttekus ja võimalus neid koostöös teha.

Tegemist oli Riigikogu majanduskomisjoni esimese sellelaadse kuulamisega. Komisjon kavatseb kõnealuse teema arutelu jätkata ja tulla piiriületusega soetud küsimuste juurde tagasi.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside