Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ühenduse „Valgevene demokraatliku arengu kaitseks” liikmed kutsuvad Valgevene võime viivitamatult ja tingimusteta vabastama kõik poliitilistel põhjustel vahistatud isikud. Valimistega seoses arreteeriti üle 600 inimese, nende seas viis opositsiooni presidendikandidaati, samuti sõltumatuid ajakirjanikke ja vabaühenduste juhte.

Juhime tähelepanu, et OSCE ei pidanud 19. detsembril Valgevenes toimunud presidendivalimisi ausateks ja vabadeks. Valimispäeva õhtul toimunud opositsiooni meeleavalduse ajasid eriüksused julmalt laiali, arreteerides sadu osalisi. Samal ja järgneval päeval toimus rida operatsioone sõltumatu meedia ja inimõiguste organisatsioonide vastu, arreteeriti töötajaid ja konfiskeeriti arvuteid.
 
Rahva ja opositsiooniaktivistide selline kohtlemine ei sobi kokku vaba maailma arusaamaga demokraatiast ja inimõigustest. Kutsume Valgevene võime austama euroopalikke väärtusi koosoleku- ja meediavabaduse, valimiste aususe ja poliitilises pluralismi osas. Valgevene kuulub Euroopasse, aga meil on äärmiselt kurb näha, kui maa valitsus astub järjest samme, mis seda kuuluvust hägustavad ning Valgevene kodanikke euroopalikust väärtusruumist jõuga eemal hoiavad.
 
Lisainfo:
Silver Meikar
Riigikogu liikmete ühendus „Valgevene demokraatliku arengu kaitseks“ esimees
52 78 089
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside