Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Riigikogu väliskomisjoni liikmete kohtumistel Iiri riigiministri Seán Sherlockiga olid kesksed kõneained parlamentide vahelise koostöö tugevdamine ning digitaalsete võimaluste rakendamine parlamenditöös ja riigihalduses.

Riigikogu esimees tunnustas kahe riigi häid suhted ja väljendas huvi praktilise koostöö tugevdamiseks parlamentide vahel.

Kohtumisel puudutati e-riigi võimaluste kasutamist parlamendi töös. „Erinevate e-lahenduste kasutamine Riigikogu töös on igapäevane. Kõigi juba olemasolevate e-võimaluste rakendamine muudaks parlamenditöö tehnilist külge juba põhimõtteliselt. See on teema, mida demokraatiad peaksid arutama juba täna. Parlament kui valitud esinduskogu peab toimima kaasaegse ja avatuna,“ märkis Nestor. Internetiusku Euroopa Liidu liikmed peavad tema sõnul veenma ka teisi liikmesriike e-riigi pakutavate võimaluste mugavuses ja aja kokkuhoius.

Sherlocki sõnul pakub Eesti e-lahenduste praktikaja kogemus Iirimaale tõsist huvi. Erilist muljet avaldasid talle Eesti e-valitsus ning e-residentsuse projekt, millega käesoleva visiidi ajal tutvuti ka EASis.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Hannes Hanso ja aseesimehe Enn Eesmaa kohtumisel Iiri riigiministriga oli kõne all Euroopa riikide toetus Ukrainale ja Gruusiale. Hanso sõnul toetab Eesti nende riikide püüdlusi teel euroopalike väärtuste poole. „Ukrainat tuleb motiveerida, et riigi kodanikud näeksid perspektiivi olla Euroopa Liidu kandidaatriik,“ ütles Hanso.

Iiri riigiminister avaldas kohtumisel soovi teha Eestiga koostööd kaubanduse edendamiseks eelkõige toiduainetööstuse ja põllumajanduse valdkonnas.

Hanso tõstatas kohtumisel küsimuse Iirimaa suhtumisest USA ja Euroopa Liidu vahelisse vabakaubanduslepingusse, mille kohta koostatud raporti arutelu ja hääletuse Euroopa Parlament kolmapäevasel täiskogul edasi lükkas. Sherlocki sõnul toetab Iirimaa USA ja Euroopa Liidu vahelise vabakaubanduslepingu jõustumist, sest see aitab luua töökohti ja suurendab tarbijate heaolu.

Fotod väliskomisjoni kohtumistelt.

Fotod kohtumiselt Riigikogu esimehega. 

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside