Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni liikmed Juku-Kalle Raid ja Liisa-Ly Pakosta suundusid Gruusiasse vaatlema sealseid parlamendivalimisi. Enam kui 50 vaatlejat, kelle OSCE PA on Grussiasse lähetanud, saavad enne sõitmist riigi erinevatesse piirkondadesse põhjaliku ülevaate valimisi reguleerivast seadusandlusest ja valimiste ettevalmistamise käigust. Samuti kohtutakse erinevate erakondade kandidaatide, valitsusväliste organisatsioonide esindajate ja rahvusvaheliste ekspertidega.

“Valimiste vaatlemise käigus on Georgial võimalus tõestada, kuivõrd on riigis tehtud tõsist tööd OSCE kriteerimumitele vastamise nimel,” ütles Juku-Kalle Raid, kellele see on juba viies kord osaleda valimistel vaatlejana. ”Loodame väga, et valimised sujuvad esmaspäeval rahumeelselt ja et meie saame sellesse anda ka oma panuse,” lisas Raid.

OSCE PA vaatlusmissiooni juhiks määrati OSCE PA asepresident Tonino Picula Horvaatiast. Gruusia parlamendi valimised toimuvad 1. oktoobril. Juku-Kalle Raid ja Liisa-Ly Pakosta viibivad Gruusias 4. oktoobrini.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside