Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Sügissessiooniks valmistuv Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee peab sel nädalal Pariisis komiteede istungeid. ENPA Eesti delegatsiooni esimees Andres Herkel osaleb teisipäeval ENPA õiguskomitee istungil ning neljapäeval liikmesriikide poolt võetud kohustuste täitmise järelevalvekomitee istungil. Kolmapäeval osaleb poliitikakomitee istungil komitee aseesimees Kristiina Ojuland, Herkel osaleb samal istungil sõnaõigusliku asendusliikmena.

Herkeli sõnul arenevad kõige pingelisemad mõttevahetused just poliitika- ja ka järelevalvekomitee istungil, kus kõne alla võetakse Vene-Georgia konflikt. „29. septembril algaval Assamblee sügissessioonil on plaanis pidada koguni kaks Vene-Georgia debatti ja lõpuks võetakse vastu ka erakorraline raport,“ ütles ta lisades, et on praegu vara öelda, kas raportit asub vedama järelevalve- või poliitikakomitee.

Tõusta võib ka vastavate delegatsioonide volituste vaidlustamine. Eesti delegatsiooni liikmed Ojuland, Herkel ja Aleksei Lotman on andnud allkirja Vene Föderatsiooni delegatsiooni volituste tühistamist nõudvale algatusele. Pole välistatud, et sarnane algatus esitatakse Venemaale lojaalsete saadikute poolt ka Georgia suhtes.

Lisaks Vene-Georgia küsimusele arutatakse Pariisis olukorda Serbias, Türgis, Bosnias ja Hertsegoviinas, Lähis-Idas, Küprosel ning Valgevenes.

Samuti käsitletakse nn monumentide raportit.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Lisainfo: Andres Herkel 5056540
 

Tagasiside