Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Harjumaa kuu ürituste raames tegid saadikud täna ringsõidu Lääne-Harjumaal. Kohtuti Harju maavanema Ülle Rajasaluga ja tutvuti Harjumaa ettevõtlusolukorraga. Seejärel külastati Keilat ja Paldiskit ning Vasalemma ja Padise valda. 

“Harjumaal tegutseb kokku üle 60 000 ettevõtte, millest väljaspool Tallinna on tööandjad ligi 13 000 firmat. Eesti majanduskasvu tagamise seisukohalt  on Harjumaa ettevõtlikel inimestel seega väga oluline roll,” märkis  pärast kohtumisi Riigikogu aseesimees Keit Pentus. Tema sõnul tundis Riigikogu delegatsioon eelkõige huvi selle vastu, kuidas on õnnestunud Harju maakonnas kokku viia uusi töötajaid otsivad ettevõtjad ja tööotsijad.
  
“Harjumaal teeb ettevõtjate ja tööd otsivate inimeste nõustamisel Töötukassa kõrval väga tublit tööd Ettevõtlus- ja Arenduskeskus. Tööotsijatel tasub kindlasti ka nendega otse ühendust võtta, sest ettevõtluskeskusel on olemas hea ülevaade sellest, milliseid töötajaid arenevates ettevõtetes parasjagu vajatakse. Praegugi otsivad ettevõtluskeskuse kaudu mitu ettevõtet endale töötajaid,” selgitas Pentus. Ta lisas, et Harju ettevõtluskeskuse kaudu on lisaks veel võimalik nõu saada nii alles alustavatel ettevõtetel, aga ka  juba tegutsevatel. „Euroopa Liidu fondidest raha taotlemise projektide ettevalmistamine võib, näiteks, mõnele ettevõtjale tunduda keeruline asi. Harjumaal pakub aga ettevõtluskeskus ühe projekti raames tasuta nõustamist viie tunni ulatuses, et taotlus õigesti vormistada. Mina julgustan küll kõiki ELi fondide vastu huvi tundvaid Harjumaa ettevõtjaid ettevõtluskeskusega ühendust võtma,” ütles Pentus.
 
Riigikogu delegatsiooni kuulusid veel Mart Laar, Leino Mägi, Jaak Salumets, Marek Strandberg, Karel Rüütli, Mari-Ann Kelam, Vladimir Velman ja Marko Mihkelson.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside