Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed moodustasid laulupeoliikumise toetusrühma, mille esimeheks valiti Laine Randjärv. Laulupeoliikumise toetusrühma eesmärk on leida toetust laulupeoliikumisega seotud sündmustele, ettevõtmistele ja taristutele.

“Toetusrühmana saame pöörata laulupeoliikumisele suuremat poliitilist ja ühiskondlikku tähelepanu, mis on eriti oluline peagi 150. aastaseks saava laulupidude traditsiooni tähistamise lävel,” ütles toetusrühma esimees Laine Randjärv. „Samuti peame oluliseks rahvusvaheliste Baltimaade üliõpilaslaulupidude Gaudeamus ja koorifestivali Europa Cantat’i korraldamisega seonduvat.“

Randjärv lisas, et oleme laulu- ja tantsupidude traditsiooniga nii harjunud, kuid peaksime rohkem hindama selle haruldust ning turundamise vajadust laias maailmas.
Laulupeoliikumise alla kuuluvad laulu- ja tantsupidude läbiviimine ning koorijuhtide, rahvatantsujuhtide ja puhkpilliõpetajate tegevus laulupidude vahelisel ajal. Lisaks täiustatakse liikumisega huvitegevuse toetussüsteemi ja juhitakse tähelepanu taristute korrastamisele.

Toetusrühma kuuluvad Laine Randjärv (esimees), Urve Tiidus, Maire Aunaste, Kalle Laanet, Lauri Luik, Andres Ammas, Mati Raidma, Juhan Parts, Einar Vallbaum, Meelis Mälberg, Johannes Kert, Madis Milling, Aadu Must, Imre Sooäär, Märt Sults.

Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.
XIII Riigikogu on moodustanud kokku 47 parlamendirühma ja 61 ühendust.

Parlamendirühmade nimekiri

Ühenduste nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside