Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustati Eesti kaitsetööstuse toetusrühm, mille esimeheks valiti Margus Tsahkna ja aseesimeheks Hannes Hanso.

„Toetusrühma loomise eesmärk on igakülgselt toetada kaitsetööstuse arengut, tagada konkurentsivõime rahvusvahelistel turgudel ning leida lahendused arengut pidurdavatele probleemidele,” ütles Tsahkna. “Tänaseks on Eesti kaitsetööstus arenenud maailmatasemel innovaatiliseks tööstusharuks alates küberkaitse süsteemidest kuni sõjatehnikani välja. Koduriigid toetavad oma riigi kaitsetööstust kõikjal maailmas ning seda tuge me oma kaitsetööstusele ka pakkuda soovime.”  

Toetusrühma kuuluvad Aivar Kokk, Anne Sulling, Arto Aas, Eerik-Niiles Kross, Jaak Madison, Lauri Luik, Kalle Laanet, Mart Nutt, Taavi Rõivas, Henn Põlluaas, Hanno Pevkur, Uno Kaskpeit, Ain Lutsepp, Rein Randver, Andres Metsoja, Marko Mihkelson, Tiit Terik, Erki Savisaar, Liisa Oviir, Kalvi Kõva, Toomas Paur, Jaanus Karilaid, Märt Sults, Ants Laaneots, Külliki Kübarsepp, Johannes Kert, Tarmo Kruusimäe, Madis Milling, Andres Ammas, Tanel Talve, Mihhail Korb, Kalle Palling ja Jüri Jaanson.

Kaitsetööstuse toetusrühma ja Riigikaitsekomisjoni kutsel tutvustavad kolmapäeval Riigikogu vestibüülis avatud väljapanekul oma toodangut Kaitsetööstuse Liidu 13 ettevõtet. Väljapanekule eelneb riigikaitsekomisjoni ja kaitsetööstusettevõtete arutelu.  

Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIII Riigikogu on moodustanud kokku 60 parlamendirühma ja 76 ühendust.

Parlamendirühmade nimekiri

Ühenduste nimekiri

 Riigikogu pressiteenistus
Triinu Põdramägi, 631 6592
[email protected]
päringud [email protected]

 

Tagasiside