Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed moodustasid Eesti-Hispaania parlamendirühma, mille esimeheks valiti Imre Sooäär ja aseesimeheks Oudekki Loone.

Sooääre sõnul on Hispaania rahvaesindus pärast viimaseid parlamendivalimisi teinud läbi ajaloo suurimad muudatused ja on sisuliselt liikumas kaheparteiliselt süsteemilt multiparteilisele valitsemisele. „Protsess on olnud vaevaline ja kui läbirääkimised mai alguseks tulemusi ei anna, kuulutab Hispaania kuningas Felipe VI juunis välja erakorralised parlamendivalimised. Samuti annab järjest rohkem tooni Kataloonia iseseisvumise küsimus,“ ütles Imre Sooäär.

Eesti-Hispaania parlamendirühma kuuluvad Imre Sooäär (esimees), Oudekki Loone (aseesimees), Jüri Jaanson, Peeter Ernits, Siret Kotka, Andres Anvelt, Heljo Pikhof, Toomas Kivimägi, Erki Savisaar, Vilja Toomast, Maire Aunaste, Maris Lauri, Mailis Reps, Mihkel Raud, Andre Sepp, Tarmo Tamm ja Johannes Kert.

Imre Sooäär on ka Vahemere Liidu Parlamentaarse assamblee delegatsiooni esimees Riigikogus.

Parlamendirühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada meie riiki mujal maailmas.

XIII Riigikogu on moodustanud kokku 47 parlamendirühma ja 60 ühendust.

Parlamendirühmade nimekiri

Ühenduste nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
T: 631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside