Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon eesotsas komisjoni esimehe Urmas Klaasiga arutas kohtumisel Hiiumaa juhtidega maakonna sotsiaal-majanduslikke probleeme.  

Kohtumine toimus Riigikogu Hiiumaa kuu raames. Maavanem Hannes Maasel andis ülevaate maakonna olulisematest probleemidest. Ta tõi eelkõige välja  tööhõive, saarega ühenduse ja elektrivarustuse küsimused. Need mõjutavad oluliselt saare elukorraldust ja majanduslikku arengut. Kohtumisel vahetasid majanduskomisjoni liikmed ja Hiiumaa juhid mõtteid võimalike lahenduste üle. Komisjoni esimees Urmas Klaas rõhutas, et Hiiumaa probleemidest ei räägita keskendatult mitte ainult maakonna kuu raames Riigikogus. „Hiiumaa probleemid ja nendele lahenduste otsimine – nagu ka teiste maakondade probleemid – on Riigikogus pideva tähelepanu all,“ märkis Klaas. 

Hiiumaa juhtidega kohtusid täna ka põhiseaduskomisjoni ja Riigikogu Saarte Ühenduse liikmed, kellega arutati saarte seadusega seotud küsimusi. 

Käesoleva nädala reedel osalevad Riigikogu liikmed eesotsas aseesimehe Jüri Ratasega maakonna kuu raames Riigikogu teabepäeval Hiiumaal. Külastatakse Orjaku Sadamat, tutvutakse Emmaste Kaugtöökeskuse, Sõru Sadama ja ASiga M ja P Nurst (plastitööstus Kärdlas). Kärdla linnapea Anton Kaljula tutvustab Kärdla sadama piirkonda. Kärdlas on kohtumine Hiiumaa omavalitsusjuhtidega, arutusel on Hiiumaa probleemid ja võimalikud arengud, moderaator on Jüri Ratas. Hiiumaa teabepäevast võtavad osa veel Riigikogu liikmed Tarmo Kõuts, Ene Kaups, Ain Seppik, Kalev Kotkas, Tarmo Mänd ja Aleksei Lotman. 

Riigikogu pressitalitus

 
 
 
 
Tagasiside